Girişimci, Bina, Lokasyon ve Personel Standartlarımız

Özgür kaşif Şubesi Açmak İçin oluşturulan Standartlar; anaokulu kurucusunun başarısı içindir. Yılların tecrübesiyle oluşturduğumuz ve iş süreçlerini, uygulama ve kontrol mekanizmalarını içeren bu standartlar; şubenin kurulacağı yerin bölgesel özelliklerine, zamanın ruhuna ve rekabetin farklılaşan dinamiklerine uygun olarak değişiklik gösterebilir. 

Başvuran Girişimcinin Profili

Franchise Alanın çocuk gelişimi veya sektörle ilgili bir branşta eğitim görmesi veya tecrübe kazanmış olması şart değildir. Ancak böyle bir özellik iyi bir girişimcilik profiliyle birlikte avantajlı olabilir. Biz özgür kaşif olarak girişimcilik ve yönetim becerilerinin anaokulu işletmeciliğinde daha önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle girişimcilik profili ve daha önce bir girişimde bulunmuş olması (girişiminde başarısız bile olsa) bizim için olumlu bir özellik olarak görülmektedir. Başvuran kişinin eğitim sektörüne ilgi duyması ve bunun gerektirdiği bireysel özellikleri taşıması gerekiyor. Öğrenmeye, kendini geliştirmeye açık olması, yönetime yatkın olması oldukça önemli.

Nerede Açabilirsiniz

Özgür kaşif Franchise sistemi, konseptin, bölgenin, yerin, girişimcinin doğru seçilmesi esasına dayanıyor. Tercih ettiğimiz özel bir bölge yok. Ve hiçbir zaman da olmayacak. Biz Türkiye’nin tüm kesimlerini kucaklayan bir yapı oluşturduk. Türkiye’nin her yerinde şube açmaya hazırız. Ancak sizin belirlediğiniz binanın bulunduğu lokasyon ve binanızın özellikleri konusunda bazı standartlarımız var. Ve bu standartlar sizin ticari başarınız için oluşturuldu.

Bina Özellikleri

Bina: Müstakil dubleks ya da tripleks bahçeli bina.
Bahçe: Çocukların zaman zaman eğitim zaman zaman oyun amacıyla yararlanabilecekleri yeterli büyüklükte, ortalama 80 m2 açık bahçe.
Sınıflar: En az 25 metrekarelik 3 derslik. 15-25 metrekare arasında 1 derslik.
Kapalı Oyun Alanı: Çok amaçlı kullanılabilecek kapalı oyun alanı.
Mobilya ve Eğitim Materyalleri: Özgür kaşif tarafından verilecek listeye uygun formda ve miktarda mobilya ve eğitim materyalleri. Özgür kaşif ana tedarikçisinden fiyat teklifi alabilirsiniz ancak mobilya ve oyuncakları tedarikçimizden almak zorunda değilsiniz. Siz yeter ki standartları uygulayın.
Tuvalet ve lavabolar: 3-6 yaş çocuğunun boyuna uygun büyüklükte klozet ve lavabolar.
Diğer odalar ve mekânlar: Müdür- Kurucu odası, kapalı devre kamera sistemi olan veli odası, mümkünse branş dersleri için salon ve 15 m2 atölye odası.
Mutfak: Temel mutfak eşyalarının bulunduğu ev tipi mutfak.

Görev alacak personelin özellikleri

Müdür: Üniversitelerin 4 yıllık Anaokulu Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi Öğretmenliği ya da Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık bölümlerinden mezun ve en az 3 yıl Anaokulu deneyimli 35 yaşını aşmamış kadın/erkek müdür (kurucu; müdür olabiliyorsa deneyim ve yaş koşulu aranmaz.)

Öğretmen: Her sınıfta meslek lisesi veya üniversitelerin Anaokulu Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ya da Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği Bölümlerden mezun en az 2 yıl deneyimli kadın öğretmenler.

Psikolog: Tam zamanlı çalışacak ve üniversitelerin psikoloji bölümünden mezun, okulöncesi test ve ölçekler konusunda bilgili ve tercihen deneyimli.

Yardımcı Öğretmen: Her sınıfta bir yardımcı öğretmen çalışır; kadrolu olabileceği gibi KML Çocuk Gelişimi bölümü son sınıf stajyerleri de olabilir.

Branş Dersleri: Konservatuvar veya dengi okuldan mezun, belirlediğimiz eğitim tekniğini (örn.Müzik’te Orff) bilen tecrübeli.

İngilizce: Ana dili ingilizce olan, tercihen ingiliz, amerikalı ve yabancı çocuklara dil eğitimi vermiş.

Kuruluş Yatırımı Karlılık Analizi

 

Çocuklara Eğitim Nasıl Gerçekleşiyor  

Özgür kaşif eğitim uzmanları tarafından hazırlanan OÖE programları her ay şubelere gönderilir ve zoom üzerinden açıklanır. Toplantı uygulamaya yönelik olup, eğitim yaklaşımını, teknik ve kaynakları içerir, sorular yanıtlanır, 5 saat sürer. Bunun yanı sıra 4 Temel Branş Dersimiz dışarıdan gelen profesyonel eğitmenlerce ve aylık OÖE programımızla bağlantı kurularak verilir. Eğitimin tüm unsurları arasında bütünsel bir bakış açısı yer alır.  İngilizce eğitim programlarımızın içeriği ve uygulama yöntemleri de her ay 1 saatlik bir zoom eğitimi ile sınıf öğretmenlerine açıklanır.

Örnek Programlar