geleceğİ yenİden Yaratmak

Hepimizin Ortak Hikayesi
HEPBERABER
mİsyonumuz ülkemİzle bİrlİkte Kazanmak

1994’te basladık

Koşuyolu’nda anaokulu kurarak ilk adımı attılar. Türkiye’de okulöncesi eğitimde birçok ilki gerçekleştirerek örnek  bir franchise sistemi kuran Aysan Doğaner ve Ebru Özdoğan, 20’den fazla anaokulunun kuruluşuna ve işletilmesine danışmanlık sağladı. İki yıl önce ara verdikleri Anaokulu Franchise işine; 2022’de bambaşka bir gelir modeliyle ve “özgür kaşif” ismiyle geri döndüler.  Şimdi onlar; girişimcilerden gelen franchise taleplerini değerlendiriyor.  

BİRDE BİZİ DİNLEYİN

Osman Bilge ile 

Franchise Sistemi

Özgür Kaşif franchise danışmanı Osman Bilge; franchise alanlara ve verenlere yönelik samimi açıklamalarda bulunuyor.  Videoyu izlediğinizde şu ana dek size belki de kimsenin anlatmadığı bazı önemli bilgiler edineceksiniz. 

bırakın ANAokulunu çocuğunuz  seçsİn

sevgıyle ve özgürce kesfederek

OYNARKEN ÖĞRENİR, ÖZGÜVEN KAZANIR, HAYATI KEŞFEDER: Çocuk için oyun çevreyi tanımasına ve öğrendiği bilgi ve becerileri pekiştirmesine yardımcı olan, onları mutlu eden bir araçtır. Oyun grubumuzda fiziksel, duygusal, bilişsel, sosyal ve dil gelişimi desteklenir. Şubelerimizde oyun grubunda; 3 ve 5 yarım gün ve tamgün kayıt seçenekleri var. Ücretsiz deneme sürecinden yararlanın ve sonrasında kararınızı verin. 

ÖZERK BENLİK OLUŞMAYA BAŞLAR: Bu grupta okula gidiş- geliş saatleri, okul çalışmalarının evde de desteklenmesinde ailelerin katılımına ihtiyacımız var. Çocuğun sözel- sayısal ve kavramsal gelişimi, yaşıtları ile olumlu ilişkiler kurabilmesi, kendini ifade edebilmesinin temelleri bu yaşlarda atılıyor. Benliğin inşası, hayata bakış, alışkanlıklar hep bu dönemden güç alıyor.  

ARTIK HAYATA, YENİ KEŞİFLERE HAZIRDIR: Çocukların tüm gelişim alanlarına, çağdaş, seküler ve bilimsel eğitim yaklaşımlarıyla  odaklanarak özgün bir  program geliştirdik. Bu sayede öğrencinin sözel, sayısal ve kavramsal gelişimlerini destekliyor, yaşıtları ve büyükleriyle olumlu ilişkiler kurabilmesini, kendisini ifade edebilmesini sağlayan yetkinlikler kazandırıyoruz.

gİrİşİmcİ soruyor

Psk.Danışmanlık,  İngilizce? Branşlar?

Bu bölümde franchise alırken ve anaokulunu işletirken kurucuların en çok merak ettiği soruları yanıtladık.  İngilizce ve rehberlik direktörü Jerry ve Selin önemli açıklamalarda bulunuyor. Branş derslerimizi ise anlatmaktan öte daha önce işlettiğimiz anaokullarımızdan kısa görüntülerle aktarmak istedik. 

v

ooe uzmanları

 Okul Öncesi’ni Anlatıyor

                  Prof. Dr. Selçuk Şirin           

Okulöncesi, eğitim sisteminin en kritik dönemidir. Nobel Ödüllü James Heckman’ın analizine göre okulöncesine yatırım bire yedi veriyor. Eğitimin bu kritik aşamasında ise performansımız çok yetersiz.

                     Ayşecan Özyeğin               

AÇEV’in amacı anneler ve çocukları eğitmektir, ancak bugün babalara ve çocuksuz kadınlara da eğitimler veriyoruz.  Bekman, Kağıtçıbaşı ve Sunar’ın katkılarıyla, Anne-Çocuk Eğitim Programı geliştirdik ve uyguluyoruz.

                               Özgür Bolat    

Anaokulu çocuklara bir şeyler öğretmek üzerine kurulu olmamalı, çocuk doğada çokça zaman geçirmeli, anaokulunda öğrenme, deneyimleme yoluyla gerçekleşmelidir. Anaokulunun ilk hedefi çocukların sosyal ve duygusal gelişimine katkı sağlamak olmalı,  çocuklar bol bol oyun oynamalı, hikaye dinlemelidir.

çocuk haklarına saygılı, gelİştİren eğitim sistemi

Ögrencinin gelişim düzeyine, ilgi ve ihtiyaçlarına uygun; çağdaş öğrenme teknikleri ile zenginleştirilen eğitim programımızla okulöncesi dönemde tüm gelişim alanları ile özbakım becerilerinin gelişimi sağlanır. Branşlar, öğrencinin ilgi ve yeteneklerine göre, gelişimlerini desteklemek ve sanata karsı estetik bakış açısı kazandırmak için verilir.