Bu ise girişimcinin hayata ilişkin kararlarına bağlı bir durum. Franchise yoluyla iş kurmanın tabi ki bir çok avantajı var. Her şeyden önce daha az risk içeriyor. Öte yandan bağımsızlık duygusu ve yaratıcılık tutkusu ağır basıyorsa bu yöntem sizi sınırlayacaktır. Mesela Mc Donald’s ya da Mavi Jeans ile Franchise sözleşmesi yaptınız, sizin buna ekleyeceğiniz ne olabilir. Çünkü işletme modelinde her şey tasarlanmış. Yıllar içinde başarısı kanıtlanmış ve her ayrıntı standardize edilmiş.

Sizin yaratıcılığınızla bunun üzerine bir şey tasarlamanız franchise sözleşmesi gereği mümkün de değil. Bu yönüyle belki birçok girişimci için uygun olmayabilir. Ama istatistikler bu tarz işletmelerin başarı şansının 4 kat daha fazla olduğuna işaret ediyor. Bu demektir ki franchise yöntemiyle iş kurmak daha az riskli ve daha az yorucu. Kendi iş modelinizi oluşturarak açacağınız iş daha riskli olmakla birlikte kar marjları uzun vadede daha yüksek. Ruhsal hedeflerimiz kendimizi bulmaya yönelikse ben girişimci adaylarına iyi bir analiz yaparak işlerini kendi iş modelleriyle kurmalarını salık veririm.

Tags: Bayilik veren anaokulları, anaokulu franchise fiyatları, anaokulu franchise, kreş bayilik, franchise kreş, bayilik anaokulu, kreş kuruluşu, kreş nasıl kurulur, anaokulu kuruluşu, anaokulu franchising