Franchisor işi iyi tasarlamışsa, bütün problemler önceden düşünülmüştür. Franchiseeye kalan, işi, sistemi nasıl yürüteceğini öğrenmektir. Franchise prototipinin özü budur.

Sistemi kavrayıp mükemmelleştirmek. Uygulamaya geçmeden önce nasıl çalıştığını öğrenmek.Sistem sizin işe kattığınız bir şey değildir. Sizin işin kurulma sürecinden çıkardığınız bir şeydir. Franchise Prototipi şu kalıcı sorunun cevabıdır: “Bir yandan ona bu hizmeti sağlayan işletmenin denetimini elde tutarken, öbür yandan müşterimin isteğini nasıl karşılarım?”

Girişimci için franchise prototipi, vizyonunun gerçek dünyada şekillenmesini sağlayan araçtır.

Yönetici için Franchise Prototipi, sisteme yaşamasında çok önemli bir yer tutan düzeni ve öngörüde bulunma gücünü sağlar.

Teknisyen için Franchise Prototipi, sevdiği işleri –teknik işler- yapma özgürlüğünü bulduğu yerdir.

Küçük iş sahibi için Franchise Prototipi, yürüyecek bir iş kurarken, içindeki üç kişiliği dengeli bir şekilde beslemesini sağlayabilecek araçtır.

Sonunda buldunuz: Franchise Prototipi, aramakta olduğunuz modeldir. Franchise Prototipi işleyen bir işyeri modelidir. Girişimci, Yönetici ve Teknisyen’i aynı anda tatmin edebilecek dengeli modeldir. Her zaman yerindedir!

O McDonald’s’dadır. Pegasus’ta, Yemeksepeti.Com’da. Starbucks’ta, Silk &Cashmere’de, Mavi Jeans’te. BİM, 3M ve HP’de, Pizza Hut’da.
Orada, her zaman, sizin kendisini keşfetmenizi bekliyor! Franchising biçiminde olsa da olmasa da, çevrenizdeki olağanüstü bir işletmenin temelinde, sahibinin yürüttüğü bir sistem şeklinde beklemektedir.
Ne de olsa bunların hepsi, aslında Franchise İşletme Modeli’ne göre çalışır.
Olağanüstü her işletmeyi rakiplerinden başarısıyla ve tercih ettiği sistemle ayıran bir işyerine sahip olmanın yoludur. Bu şekilde bakıldığında, dünyadaki bütün büyük işler franchise işletmelerdir.

Buradaki soru şudur: Kendi işinizi nasıl kuracaksınız? Bu güçlü ve özgürleştirici düşünceyi kendinize nasıl uygulayacaksınız? 

Kendi Franchise Prototipi’nizi nasıl yaratacaksınız? 

Ray Kroc gibi, her gün beklendiği gibi, fazla bir çaba harcamadan ve karlı işleyen bir    

işi nasıl kuracaksınız? 

Sizsiz de yürüyebilecek bir işi nasıl kuracaksınız? 

Hayatı daha dolu dolu yaşayabilmek için nasıl daha fazla özgür kalabilirsiniz? 

Anladınız mı? Niçin çok önemli olduğunu görüyormusunuz?
Çünkü bunu başarıncaya kadar, hayatınız işinizin kontrolunda olacak!  Bu düşünceyi kendinize uygulayınca, özgür kalma yoluna girmişsiniz demektir!

Tags: Bayilik veren anaokulları, anaokulu franchise fiyatları, anaokulu franchise, kreş bayilik, franchise kreş, bayilik anaokulu, kreş kuruluşu, kreş nasıl kurulur, anaokulu kuruluşu, anaokulu franchising